اعتلای ترویج و آموزش  راهکار توسعه پایدار کشاورزی ** همدلی و همکاری در راستای اعتلای ترویج کشاورزی **
Module Border Module Border
  طرح تیپ تابلو مراکز جهاد کشاورزی استان 
طرح تیپ تابلو مراکز جهاد کشاورزی استان
Module Border Module Border
اهم وظایف مددکاران ترویجی
Module Border Module Border
  اطلاعات مهم طرح نظام نوین 
Module Border Module Border
  اطلاعات مورد نیاز کارشناسان پهنه
  دستورالعمل های مهم طرح نظام نوین
  دریافت فرم انتخاب نمونه در سال 96
  اطلاعيه ها ی مهم طرح نظام نوین کشاورزی
مدير محترم هماهنگي ترويج كشاورزي - بيماري آنفلوانزاي فوق حاد پرندگان
با توجه به بروز بیماری آنفلونزای فوق حاد پرندگان در استان و اهمیت اطلاع رسانی لازم به بهره برداران و نیز افراد مرتبط با طیور در سطح روستاها در خصوص رعایت مسایل بهداشتی و قرنطینه ای دستور فرمائید دفاتر ترویجی و خصوصاً مددکاران ترویجی در سطح استان در زمینه اطلاع رسانی ، گزارش تلفات احتمالی پرندگان در سطح روستاها و همکاری لازم با شبکه های دامپزشکی شهرستانها و همچنین با ستاد پیشگیری از آنفلونزای شهرستان بعمل آورند . لازم بذکر است در راستای انجام کار با اداره کل دامپزشکی استان هماهنگی لازم انجام گردد.  

مديرمحترم جهاد كشاورزي شهرستان(پيگيري مجدانه اجراي طرح نظام نوين ترويج كشاورزي)
پیرو ابلاغ طرح نظام نوین ترویج کشاورزی طی نامه شماره 113709/95 مورخ22/08/95 و همچنین تأکید مقام عالی وزارت در آخرین جلسه روسای سازمان ها ، مقرر شد کلیه استان ها در راستای اجرایی شدن طرح مذکور با بکار گیری کل نیروها ، ظرفیت ها و امکانات موجود اقدام نمایند. لذا مقتضی است ، طبق موارد ذیل موضوع پیگیری و گزارش فعالیت‌های انجام‌شده به طور منظم و مستمر‌( هر هفته یک‌بار) به دبیرخانه طرح مذکور در استان (مدیریت هماهنگی ترویج کشاورزی) ارسال گردد. 1- انتصاب یکی از معاونین آن مدیریت به ‌عنوان مسئول مستقیم پیگیری اجرای طرح در شهرستان. 2- رصد روزانه روند اجرایی طرح ، مطابق با دستور العمل های ابلاغی در زمینه‌های مختلف از جمله ورود اطلاعات بهره‌برداران در سامانه جامع پهنه‌بندی و مدیریت داده‌های کشاورزی ، برنامه ریزی و نظارت برایجاد سایت‌های جامع الگویی تولیدی- ترویجی ، حضور مستمر کارشناسان مروج در پهنه های مربوطه طبق جدول زمانی و مستند سازی از فعالیت های صورت گرفته. (شایان ذکر است با توجه به این‌که ورود اطلاعات بهره‌برداران در سامانه جامع پهنه‌بندی و مدیریت داده‌های کشاورزی مهم‌ترین اولویت کاری طرح در مقطع کنونی است ، می بایست روسای مراکز- دفاتر ترویج جهاد کشاورزی دهستان ها، مسئولین بخش حومه شهرستان و کارشناسان مروج پهنه سریعا" اقدام و تا پایان بهمن ماه سال جاری در این خصوص اقدام نمایند.) هرگونه قصور و یا عدم پیگیری لازم در این خصوص متوجه آن مدیر محترم خواهد بود.  

فعال سازي آبادي هاي تحت پوشش ستاد مديريت شهرستان در سامانه جامع پهنه بندي
به استحضار می رساند در سامانه جامع پهنه¬بندی و مدیریت داده¬های کشاورزی فعال¬سازی آبادی¬هایی که تحت پوشش مراکز جهاد کشاورزی نبوده و ستاد مدیریت شهرستان بر کار آن ها نظارت دارد ٬ می بایست توسط یکی از کارشناسان مدیریت جهاد کشاورزی به¬ عنوان مسئول پیگیری امور حومه شهرستان و به انتخاب مدیر صورت پذیرد. خواهشمند است در این راستا متعاقب صدور ابلاغ کارشناس مذکور ، دستور فرمایید تا تاریخ 27/09/95 نسبت به ارسال مشخصات کامل نامبرده ( نام ونام خانوادگی - شماره کد ملی – شماره تلفن همراه - شماره کد حقوقی ) به اداره آمار و فن آوری اطلاعات سازمان و این مدیریت اقدام ، تا نام کاربری وکلمه عبور برای ایشان تعریف وشرایط درج اطلاعات در سامانه فراهم گردد.  

مدير محترم جهاد كشاورزي شهرستان(دسترسي به بانك اطلاعاتي نظام صنفي)
پیرو نامه شماره 120847/95 مورخ 9/9/95 در خصوص درج اطلاعات در سامانه جامع پهنه‌بندی و مدیریت داده‌های کشاورزی به استحضار می‌رساند بر اساس جلسه هماهنگی بعمل آمده با نظام صنفی کارهای کشاورزی استان مقرر شد شعب شهرستانی نظام صنفی ، اطلاعات مرتبط یا سامانه مذکور را در اختیار مدیریت های جهاد کشاورزی شهرستان ها قرار دهند ، بنابراین از طرف نظام صنفی نامه ای به شماره 1234/132/66 مورخ 13/9/95(پیوست) به شعب شهرستانی مبنی بر همکاری و در اختیار قرار دادن اطلاعات ارسال گردیده است . لذا خواهشمند است دستور فرمایید ضمن تعامل با نظام صنفی کارهای کشاورزی شهرستان از بستر فراهم شده به منظور تکمیل اطلاعات مورد نیاز کارشناسان مسئول پهنه در سامانه ی مذکور اقدام لازم معمول گردد.  

توصیه های هواشناسی به باغداران، گلخانه داران و دیگر تولیدکنندگان بخش کشاورزی
1- تهویه مناسب داخل سالن های تولید قارچ وگلخانه های تولید گل و سبزي انجام شود و با توجه به کاهش بسیار زیاد دما در روزهای اخیر جهت پیشگیری از بروز برخی بیماری ها سعی گردد اختلاف دمای شبانه روز از 8 درجه سانتی گراد بیشتر نشود. 2- نسبت به تامین سوخت مایع جایگزین برای واحدهایی که سوخت اصلیشان گاز طبیعی می باشد ، اقدام شود. 3- حتما بخاری واحدهای گلخانه ای که پوشش پلاستیکی دارند (فارغ از اینکه محصول زیرکشت دارند یا نه) در روزها و شبهای برفی برای آب شدن برف روی پوشش ، روشن باشد. 4- منبع ذخیره سوخت مایع (گازوییل) و لوله های انتقال دهنده جهت جلوگیری از یخ زدگی، عایق بندی شود. 5- ژنراتور اضطراری تامین برق ، برای مواقع قطعی برق در واحد گلخانه ای پیش بینی شود. 6- کنترل دما ، رطوبت ، دور آبیاری و کوددهی مناسب برای مقاوم تر شدن گیاهان گلخانه ای الزامی است. 7- بازدید منظم و مستمر از وضعیت پوشش گلخانه ، دریچه های تهویه سقفی و جانبی ، سیستم حرارتی و آبیاری و تغذیه انجام شود. 8- کشاورزان گرامی حتما برای هر عملیاتی با کارشناسان جهاد کشاورزی مشورت کنند. 9- کشاورزی از جمله فعالیت ها و مشاغلی است که همواره با مخاطرات و ریسک همراه است و تنها جایی که اگر محصول کشاورز در مراحل مختلف کاشت، داشت و برداشت محصول خسارت پرداخت کرده و می تواند قسمتی از ضرر و زیان کشاورزان را جبران کند بیمه محصولات کشاورزی است. ، لذا با راهنمایی کارشناسان ذیربط، کشاورزان عزیز می توانند ازطریق کارگزاران صندوق بیمه کشاورزی مستقر در مراکز جهاد کشاورزی تمام شهرستانها و حتی دهستانها نسبت به بیمه محصولات گلخانه ای، زراعی، باغی، دام و طیور و.... خود اقدام کنند و در اینکار حتما تسریع کنند.  

مقابله باخسارات يخبندان
باتوجه به پیش بینی احتمال کاهش بیش ازحد دما در فصل زمستان ،خواهشمنداست دستور فرمایید به نحو مقتضی به باغداران برای استفاده از روشهای مناسب محافظت از نهالهای کشت بافتی وپاجوشهای تازه کاشته شده که هنوز از رشد کافی برخوردار نگردیده اند در مقابل یخبندان اطلاع رسانی لازم معمول گردد.بدیهی است در اجرای هرنوع پوشش باید تهویه هوای اطراف گیاه مورد توجه قرار گیرد وازپوشاندن کامل نهال با پلاستیک ونخ پیچ کردن آن خودداری گردیده وفضای کافی در اطراف گیاه ومنافذ ورود وخروج هوا در نظر گرفته شود . استفاده چند لایه ای از گونیهای کنفی به همراه سایر روشهای مرسوم در منطقه می تواند خسارات وارده را به حداقل برساند.  

اطلاعیه بسیار مهم (ايجاد كاربران سامانه جامع پهنه بندي و مديريت داده هاي كشاورزي)
پیرو مصوبه جلسه 18/08/95 مبنی بر تعریف کاربران ستادی ، شهرستانی و مراکز خدمات در سامانه جامع پهنه بندی ، به استحضار می رساند رئیس محترم سازمان ، معاونین و مدیران زیرمجموعه ، مدیران مستقل ، مدیران شهرستانها ، روسای مراکز و کارشناسان مروج در سامانه مذکور تعریف شده اند. خواهشمند است ضمن اطلاع رسانی موارد زیر را متذکر شوید: * آدرس سامانه : 10.7.234.126 نام کاربری : کد ملی کلمه عبور: 12345 * بعد از ورود به سامانه بایستی در منوی ویرایش اطلاعات کاربر اطلاعات درخواستی بطور کامل تکمیل گردد. * یعد از ورود به سامانه نسبت به تغییر کلمه عبور خود اقدام نمایید. * ترجیحاً از مرورگر Chrome و یا Firefox استفاده شود. * از Vpn یا فیلترشکن استفاده نشود. * روسای مراکز که نقش کارشناس نیز دارند بایستی دارای دو سطح دسترسی و رمز عبور مجزا باشند. * قبل از ورود به سامانه و در صفحه آغازین می توان از طریق لینک راهنمای سامانه ویژه .. استفاده نمود. لطفا درصورت داشتن سوال در زمینه کاربر و مسایل IT ، از طریق پیام در اتوماسیون مکاتبات فرزین باجناب آقای سعید باقرزاده و یا شماره تماس 37913380 در ارتباط باشید.  

طرح نظام نوين ترويج كشاورزي
پیرونشست برنامه ریزی طرح نظام نوین ترویج کشاورزی که روز چهارشنبه مورخ 19/08/95 با حضور ناظرین عالی و معین طرح مذکور در این استان برگزار گردید. اقدامات انجام شده از آن تاریخ تاکنون به شرح ذیل حضورتان ایفاد می گردد. 1-ابلاغ طرح نظام نوین ترویج کشاورزی از سوی ریاست محترم سازمان به مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان ها مبنی بر اجرای جامع طرح در چارچوب دستورالعمل های ارسال شده و ارائه گزارش اقدامات، پیگیری ها و صورت جلسات کارگروه ستاد اجرایی شهرستان ها بطور ماهانه 2-تشکیل ستاد پشتیبانی و ساماندهی مراکز جهاد کشاورزی و طرح نظام نوین ترویج کشاورزی در تاریخ 22/08/95 3-برگزاری جلسه فی ما بین این مدیریت و اداره آمار و فن آوری اطلاعات سازمان در خصوص برنامه ریزی برای تکمیل اطلاعات سامانه جامع پهنه بندی و اطلاعات بخش کشاورزی در تاریخ 23/08/95 4-مکاتبه با مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان ها در خصوص تکمیل چک لیست و جداول مربوط به اطلاعات مراکز جهاد کشاورزی شهرستان ها تا تاریخ 5/09/95 5- برگزاری جلسه برنامه ریزی آموزشی ویژه کارشناسان پهنه با حضور نمایندگان مدیریت های تخصصی سازمان در تاریخ 23/08/95 به منظور تعیین سرفصل های آموزشی و مدرسین پیشنهادی از سوی بخش های تخصصی سازمان 6-برگزاری جلسه ای با حضور مدیرهماهنگی ترویج کشاورزی، ویژه کارشناسان ستادی این مدیریت به منظور تعیین شرح وظایف هریک از کارشناسان ناظر استانی و نحوه نظارت، ارزیابی ومستند سازی از طرح مذکور در تاریخ01/09/95 7-جمع آوری اطلاعات و مشخصات فردی کلیه کارشناسان مسئول پهنه ها و روسای مراکز جهاد کشاورزی به منظور صدور شناسه کاربری برای ورود اطلاعات در سامانه جامع پهنه بندی  

مديريت محترم جهاد كشاورزي شهرستان**** طرح نظام نوين ترويج
با عنایت به ابلاغ طرح نظام نوین ترویج توسط ریاست محترم سازمان طی نامه شماره 113709/95 مورخ 22/08/95، خواهشمند است دستور فرمایید با توجه به وجود مددکاران با تجربه و خبره در سطح شهرستان و مراکز جهاد کشاورزی ، از توان و تجربیات آنان در راستای ارتباط با سایرکشاورزان و بهره برداران در پیشبرد اهداف طرح نظام نوین ترویج استفاده نموده و همچنین سربازان سازندگی مستقر در مراکز جهاد کشاورزی برای کمک به کارشناسان مسئول پهنه جهت اجرایی نمودن برنامه عملیاتی مربوط به طرح مذکور همکاری فعال و پویایی داشته باشند و در گزارش عملکرد ایشان درج گردد . در ضمن باید از مشارکت سایرعوامل دست اندرکار در بخش کشاورزی مانند نظام صنفی کارهای کشاورزی،تعاونی های تولید ، تعاونی های روستایی ،کشاورزان پیشرو ، شرکت های خدمات مشاوره فنی و مهندسی کشاورزی ، اتحادیه ها و انجمن های تخصصی کشاورزی و علوم دامی و.... به عنوان عوامل تاثیر گذار در پیشبرد طرح نظام نوین ترویج کشاورزی استفاده نمود .  

ورود |عضويت
دوشنبه 01 مرداد ماه 1403
  نظرسنجي
نظر شما در مورد پرتال مديريت هماهنگي ترويج چيست ؟

 

تعداد جوابها : 355986

عالي : 100%
خوب : 0%
متوسط : 0%
ضعيف : 0%

  ارسال  
  كاربران برخط
كاربران فعال بازديد كنندگان فعال :
Visitors بازديد ها: 23
Members اعضاء: 0
مجموع كاربران مجموع: 23

بازديد ها بازديد ها :  
Visitors بازديد هاي كل: 3291979
Visitors بازديد هاي امروز: 206
Visitors بازديد هاي ديروز: 683

فعال در اين زمان كاربران فعال:
Copyright (c) 1403/05/01 مديريت ترويج سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان
پرتال سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان
Ariana Informatics Group - گروه داده ورزي آريانا